Ahogy a cikkek is kiemelik, ez a legnagyobb dolog Japánban 2025-ben, egy 1,5 milliárd dolláros költségvetéssel megvalósuló gigaprojekt, melynek központi eleme a világ legnagyobb faépítménye, a lenyűgöző "Nagy Gyűrű" (Grand Ring). Ez a 230 millió dollárból épült, 2 kilométer kerületű monumentális építmény nem csupán építészeti bravúr, hanem egyben egy "Skywalk Garden"-t is kínál, ahonnan páratlan kilátás nyílik az Oszakai-öbölre és a 383 hektáros expó területére.
A kiállítás méreteit jól szemlélteti, hogy háromszor akkora, mint az Universal Studios Japánban, és 160 innovatív jellegű külonleges pavilonnak ad otthont, bemutatva több tucat ország és nemzetközi nagyvállalat egyediségét. Ez egyedülálló lehetőséget kínál a látogatóknak, hogy egyetlen helyen ízelítőt kapjanak a világ kultúrájából, történelméből, művészetéből és legfejlettebb technológiai vívmányaiból. A szervezők a fenntarthatóságot és a környezettudatosságot helyezték a középpontba, így számos helyszínt a többfunkciós felhasználás és újrahasznosíthatóság jegyében terveztek.
Bár a nyitás előtti jegyeladások és az érdeklődés kezdetben elmaradtak a várakozásoktól, ez éppen egyedülálló élményt ígérhet azoknak, akik ellátogatnak az expóra. A többi turista által zsúfoltabb helyszínek helyett itt egy hatalmas területen, kevesebb tömeggel fedezhetik fel a világ sokszínűségét 2025 április 13. és október 13. között.
Magyarország Hangja és Szíve Oszakában
Magyarország kiemelt figyelmet szentel a 2025-ös Oszakai Expón való megjelenésének, hiszen ez nem csupán egy kulturális bemutatkozási lehetőség, hanem egyenesen nemzetgazdasági érdek. A kelet-ázsiai régió, benne Japánnal, a legdinamikusabban bővülő turisztikai küldőországok közé tartozik. A 2023-as adatok is alátámasztják ezt a tendenciát: Japánból 44%-kal nőtt a Magyarországra érkező turisták száma az előző évhez képest. Mivel Japán a régió kapujaként szolgál, a sikeres oszakai magyar részvétel jelentős mértékben hozzájárulhat a beutazóforgalom további élénkítéséhez.
A Magyar Pavilon koncepciójának középpontjában a japán-magyar kulturális párhuzamok állnak, különös tekintettel a zenére, mint univerzális nyelvre, amely hidat képez a kultúrák között. Ez a gondolat tükröződik a pavilon építészetében, a belső tereinek kialakításában, a művészeti produkciókban, a gasztronómiai kínálatban és a formaruhákban is.
A Magyar Pavilon Építészeti és Élményvilága:
Az építészeti koncepciót a japán és magyar népi építészet beépítési módjai, a településkép és a természetes építőanyagok ihlették. Az épület a táj és a paraszti kultúra egységét hirdeti.
A pavilon előterében a Kárpát-medence szelíd mezőinek növényvilága elevenedik meg egy erdei tisztáson, teret adva a lecsendesülésnek.
A magyar megjelenés központi eleme a kívülről boglya formát idéző Dóm, amely színházi térként funkcionál. A "Zengő Dómban" a látogatók egy karakteres magyar pentaton népdalt tanulhatnak meg, átélhető élményt nyújtva a zene univerzális nyelvén keresztül.
A háromszintes pavilonban fogadó- és kiállítótér, látogatói ajándékbolt, Miska Kitchen&Bar étterem és borbár, valamint üzleti tárgyalásokra alkalmas közösségi tér is helyet kapott.
Ízek és Hagyományok:
A gasztronómiai kínálat hűen követi a központi koncepciót, a magyar vidéki udvar alapanyagaira, a paraszti kultúrára és a nemzeti hagyományokra építve. A Miska Kitchen&Bar bisztró stílusban kínál tradicionális, de sokszínű magyar fogásokat és hagyományos ízeket.
A borbárban a magyar tájegységek legkiválóbb borai kóstolhatók meg, az ikonikus frissítő pedig a bor és a hungarikumnak számító szódavíz kombinációjából készült fröccs lesz.
Miska, a Vendéglátó:
A pavilon házigazdája Miska, egy kabalaállat, amelyet a népi kultúra jellegzetes dísztárgya, a miskakancsó ihletett. Miska a magyar vendégszeretetet és a közösség fontosságát szimbolizálja, modern japán stíluselemekkel ötvözve.
Formaruhák Magyar Inspirációval:
A pavilonban dolgozó kollégák formaruhái a funkcionalitás, esztétika és fenntarthatóság jegyében készültek. A Bódis Boglárka tervezte kollekció a magyar népi kultúra formavilágát és a visszafogott japán kulturális jegyeket ötvözi.
A Magyar Pavilon tehát egy komplex és átgondolt bemutatkozás lesz az Oszakai Világkiállításon, amely nem csupán a magyar kultúra gazdagságát és a japánnal való közös gyökereket hangsúlyozza, hanem egyedülálló élményt is kínál a látogatóknak a zene, a gasztronómia és a vizuális elemek összhangján keresztül. Magyarország megjelenése egyedülálló platformot teremt a beutazóforgalom növelésére, a gazdasági kapcsolatok erősítésére, valamint üzleti és kulturális értékeink nemzetközi megismertetésére.