A Costa Ricához tartozó képrázatos Kókusz-sziget rendelkezik pár hatalmas titokkal. Ismerjék meg őket és tartsanak velünk!
A Kókusz-sziget 24 négyzetkilométer, és dús növényzettel és trópusi klímával rendelkezik. Az éves csapadék mennyisége hatalmas, ez pedig olyan növények burjánzását segíti elő, mint a páfrány, bazídiumos gomba és a lombosmoha.
forrás: pinterest.com - fő kép: youtube.com
A szigeten a kalózok szálltak meg először, ugyanis két életveszélyes kaland között itt rejtették el a zsákmányaikat, sőt, a később érkezők a korábban itt elhelyezett kincseket fosztogatták. De hát ilyenek a kalózok… Az első feljegyzett kalóz, aki egyfajta lerakatként használta a szigetet, Edward Davis, brit származású törvényen kívüli volt, viszont ő sosem tért vissza az értékeiért.
Utazási Tipp |
Fedezd fel Dél-Amerikát |
A 19. századig rengetegen másolták Davis módszerét: Benito Bonito 1819-ben hozta ide az Acapulcóból elrabolt kincseit, őt követték a Simón Bolívartól menekülő tehetős spanyolok, akik egy rendkívül értékes színarany Madonna-szobrot hagytak itt. Az önfejű kincsvadászok persze azonnal felkapták a fejüket a könnyű meggazdagodás reményében. Közülük a legkitartóbb a német származású August Gissler volt, aki 1889 és 1908 között volt elhivatott keresője a kincseknek.
forrás: wikimedia.org
Ő volt azóta is a sziget egyetlen kormányzója, akinek egyik rendelete után alagútrendszert építettek a sziget alá. Ezeket a gyakori földrengések ellenére még napjainkban is be lehet járni. Sajnálatos módon, egy-két pénzérménél többet nem talált! Későbbiekben az öntörvényű kincsvadászok munkáját az első fémdetektorok könnyítették meg, amiknek köszönhetően 1932-re több mint egymillió dollár értékben kerültek elő különböző aranyleletek. Ha ma mennénk kincset keresni a szigetre, nem fogadnának minket szeretettel, ugyanis a hely 1997 óta a UNESCO világörökségének a része.
Érdekesség, hogy itt játszódik Robert Louis Stevenson regénye, a világhírű Kincses sziget, ami még napjainkban is hatalmas népszerűségnek örvend.